Google: a beágyazott videók ugyanolyan SEO értékkel bírnak, mint az feltöltött tartalom
John Mueller, a Google munkatársa szerint a SEO szempontjából nincs különbség a beágyazott és a natívan egy weboldalra feltöltött videók között.
Mára rengeteg weboldal tulajdonos megértette, hogy a videók hatalmas erővel bírnak, főleg a fiatalabb generáció számára, akik sokkal jobban szeretnek nézni valamit, mint olvasni. Ugyanakkor sokan kétségbe esnek, mivel nem tudják, hogy a szokásos videós platformokat, vagy inkább a saját weboldalukat válasszák, esetleg a videós platform linkjét használják.
És teljesen jogosan merül fel a kérdés: van-e különbség a videó beágyazása és feltöltése között SEO-szempontból?
Általános nézetek és valóság
Mueller válasza világos és egyértelmű, de ütközik a SEO és a beágyazott videókkal kapcsolatos általánosabb nézetekkel. Arra a kérdésre, hogy jobb-e saját videókat hosztolni, mint más forrásból beágyazni őket, Mueller azt mondja, hogy a Google a SEO szempontjából mindkettőt ugyanúgy kezeli. Felveti, hogy amikor a webhelyek saját videókat hosztolnak, akkor általában egy külön tartalomszolgáltató hálózat szolgálják ki azokat. Technikailag ez egy különálló weboldal, és nem különbözik a beágyazott videótól.
Végső soron itt a fő szempont a tartalom megfelelő indexelése és annak biztosítása, hogy a felhasználók elégedettek legyenek az élménnyel. Ha mindkét szempont teljesül, akkor a Google szempontjából minden rendben van.
Hiedelem, vagy tévesen elterjedt nézet, hogy a saját videók tárhelye jobb, mivel így a saját oldalunk jelenik meg, amikor a videóra keresnek. Míg ha az oldal a YouTube-ról származó videókat ágyaz be, akkor a YouTube jelenik meg a tartalom forrásaként. De hogy végső soron melyiket látja a felhasználó, az több szemponttól is függ.
Megint az oldal minősége nyer
A Google folyamatosan figyeli az oldalunk minőségét. Amennyiben sok hasznos tartalmat talál rajta, úgy az oldalt fogja rangsorolni, ahol a videó be van ágyazva. Ha azonban az adott webhely nem nevezhető minőséginek, akkor a felhasználó a YouTube-t fogja látni. Másrészt, ha a YouTube landing page több rangsorolási jelet és az emberek számára relevánsabb információt tartalmaz, akkor az lesz az, amelyik megjelenik a keresőben. Előfordulhat, hogy a Google a YouTube oldalt szolgálja ki a beágyazott videót tartalmazó oldallal szemben, de ez nem automatikusan történik.
Baj, ha a YouTube kerül a rangsorolási lista elejére?
Valójában nem baj, de akkor ott is rá kell dolgozni a minőségre. Ha olyan tartalmat gyártunk, vagy olyan terméket (szolgáltatást) adunk el, ami szorosan kapcsolódik a videókhoz, akkor érdemes kihasználni a platformok erejét. Így olyan felhasználókhoz is elérünk, akik csak a videós tartalmakat szokták pörgetni, és lehet, hogy véletlenül találnak rá az oldalunkra.
Amennyiben a YouTube mellett döntünk, a saját csatornánkat még mindig könnyedén átirányíthatjuk a weboldalra, és használhatjuk mind a kettőt. A Google és a YouTube kéz a kézben járnak, úgyhogy használjuk ki az előnyeit.
Minőségi Szolgáltatásaink
Legfrissebb SEO hírek
Tippek a SEO-stratégia megtervezéséhez
Sokan még mindig nem tudják pontosan, hogy mi is az
A mesterséges intelligencia és a tartalomgyártás
Nem kérdés, hogy a mesterséges intelligencia már most elkezdett nagy
A népszerű tartalom előállításának legegyszerűbb módja
Van úgy, hogy jó tartalmunk van, és mégsem hozza a
Ezért nem működnek a Facebook hirdetések
A keresőoptimalizálás, tartalomgyártás, online jelenlét világában elkerülhetetlen a közösségi médiában
A képek használata a weboldalakon
Amikor weboldalunk dizájnját megtervezzük, nyilván azt szeretnénk, hogy az pozitív
Legfrissebb Bejegyzések
Tippek a SEO-stratégia megtervezéséhez
Sokan még mindig nem tudják pontosan, hogy mi is az a SEO, vagyis a keresőoptimalizálás és hogy miért fontos, hogy vállalatunknak legyen egy SEO-stratégiája. Erre nézve ad tippeket a moz.com, ami hangsúlyozza, hogy a SEO-stratégia célja, hogy javítsa egy weboldal
A mesterséges intelligencia és a tartalomgyártás
Nem kérdés, hogy a mesterséges intelligencia már most elkezdett nagy hatást gyakorolni azokra, akik nap mint nap tartalmat készítenek. A jövő már itt van – mondják a szakemberek, mások pedig tartanak attól, hogy a „robotok” elveszik az emberek munkáját.