15+1 tanács a saját weboldalad elkészítéséhez

Kezdőlap » 15+1 tanács a saját weboldalad elkészítéséhez

15+1 tanács a saját weboldalad elkészítéséhez

2021. június 15.

Sosem tudjuk elégszer ismételni, hogy mikre kell figyelni a saját weboldal létrehozásakor, éppen ezért összegyűjtöttük az idei listát.

  1. Kezdjük egy egyszerű tervvel: írhatunk papírra, megrajzolhatjuk a menüket. Érdemes listát készíteni azokról a dolgokról, amiket szeretünk, és amikre szükség lehet a honlapon.
  2. Egyszerű navigáció: ha a felhasználónak keresnie kell, akkor már rosszul állunk. Az a legjobb, ha minél kevesebb ablakunk és menüpontunk van, mert így biztosan megtalálja, amit keres.
  3. Gondoljunk a felhasználókra: nagyon fontos tudni, hogy ki a célcsoportunk. Nem lehet összevissza írogatni, muszáj meghatároznunk, hogy kik szerepelnek a potenciális ügyfelek között.
  4. Fektessünk be a domain névbe: igaz, hogy sok platform kínál ingyenes verziót, azonban a fizetett reklámmentes és nem tartalmaz logókat. Ezzel azt üzenjük a világnak, hogy tényleg profik vagyunk.
  5. Legyünk türelmesek: a regisztráció, a webhely elkészítése nem egy napos feladat. Ha profira bízzuk a munkát, akkor ne zavarjuk óránként, hagyjuk, hogy a saját tempójában készítse el a weboldalunkat.
  6. Ismerkedjünk meg a web nyelvével: CMS, HTTPS, plugin… Jó, ha időben megismerkedünk ezekkel a kifejezésekkel, mivel így később is könnyebben tudjuk kezelni majd az oldalt.
  7. Legyen saját logónk: az esztétikánál nagyon fontos szerepet játszik a saját logó, mivel ez professzionális üzenetet ad át, és akár a termékeinken is elhelyezhetjük.
  8. A logó háttere mindig legyen átlátszó: ellenkező esetben nem fogjuk tudni rátenni a képekre, mivel egy zavaró háttérrel együtt fog megjelenni. Ugyanígy kerüljük az árnyékokat is, a logó legyen mindig letisztult.
  9. Mobil ellenőrzés: a weboldalaknak reszponzívnak kell lenniük, ami azt jelenti, hogy telefonon keresztül is kényelmesen olvasható. Válasszunk jó tipográfiát és világos színeket.

Nem is gondolnánk mennyi múlik a „title” tagon!

  1. Játszunk a dizájnnal: mivel az esztétika nagyon fontos, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen színeket használunk, vagy milyen képeket töltünk le. Érdemes kerülni az ingyenes fotókat, de ha valamiért mégis erre hagyatkozunk, akkor válasszunk a kevésbé ismert oldalakról.
  2. Kiváló minőség: mindegy, hogy stock fotó vagy saját fénykép, csak olyat használjunk, aminek kiváló a minősége. Ha valami homályos, túl nagy, túl kicsi, akkor zavarni fogja a látogatóinkat.
  3. Egyszerű színek: kezdőként az a legjobb, ha egyszerű színeket választunk. Sokan adott sablonokat töltenek le, ahol valaki már megtervezte a kinézetet.
  4. Könnyen olvasható betűk: hiába szép a dekoratív, ha nem lehet sokáig olvasni. Használjunk olyan betűt, ami kinézetre és méretre is megfelel az emberi szem szükségleteinek.
  5. Hagyjunk üres helyeket: a nagy bekezdések ijesztőek, úgyhogy ne spóroljunk az enterekkel.
  6. Ismerjük meg a jogi követelményeket: ez vonatkozik az eladásra, az e-mail kampányra és egyéb jogokra. Mindig legyünk tisztában az országunk törvényeivel, nehogy később megbánjuk.

15+1 Figyeljük a többi weboldalt: itt nem a másolásról van szó, hanem a figyelésről. Nézzük meg, hogy miként csinálja a konkurencia, milyen színeket használnak a nagy látogatottságú oldalak.

Minőségi Szolgáltatásaink

Legfrissebb SEO hírek

Legfrissebb Bejegyzések

Mindent, amit a tartalommarketing fontosságáról tudnunk kell

2023. augusztus 25.|

Tartalommarketingnek azt a marketing formát hívhatjuk, melyen át releváns, értékes, és izgalmas tartalmakat oszthatunk meg olyan módon, hogy az viszonylag gyorsan, és könnyedén el tudjon jutni a meghatározott célközönségéhez. Ennek során pedig természetesen törekedni kell arra, hogy az oldal látogatóiból

Go to Top